Nedávno jsem četla, že Česká republika je 13. zemí, která je nejvhodnějším místem pro vegany na světě. To mě přinutilo se zamyslet, protože neustále nadávám na to, jak tu není dost potravin a že v Německu jsou na tom lépe.

Ale když se na to tak dívám, tak tu opravdu je z čeho si vybírat a podniky se víc a víc začínají snažit zařazovat rostlinnou nabídku do svých menu.

Proto jsem se rozhodla, že vám sepíšu pár svých oblíbených míst, které jsem za poslední rok navštívila. Je to opravdu široká škála přes zdravou raw stravu až po pořádný smažák.

1. Plevel

Plevel mi ukázala moje kamarádka přibližně před rokem. Byla jsem zrovna na raw stravě a tak jsem do restaurací zrovna moc nechodila. Pak jsem ale uviděla jejich nabídku a zaplesala. Mimo to, že to bylo vše veganské, tak přibližně půlka menu byla i raw, přes polévku až po dezert. Udělaly jsme si dokonalou hostinu s veganským caprese, tacos, zoodlemi a borůvkovým cheesecakem. O rok později jsme tam slavily narozeniny (nyní už ne raw) a všichni vegani a nevegani si neuvěřitelně pochutnali.

2. Donut shop

Donut shop je dle mého názoru instagramovým hitem. Je to útulný podnik na náměstí Jiřího z Poděbrad, který se pyšní domácí výrobou těch nejlepších donutů. A ano, jejich veganská nabídka je obšírná. Můžete si pochutnat na příchutích jako Matcha, Chai, Peanut glaze, Cramberries and chocolate, a nově i na čokoládových rolkách. Neochutnala jsem úplně všechny příchutě, spíš jsem tak uzobávala od ostatních, ale to co jsem okusila předčilo všechny mé představy o koblihách.

3.   Créme de la Créme

Můžeme se jen na chvilku zastavit a minutou ticha uctít tento obchod? Od té doby, co jsem zjistila, že jsem alergická na mléko, jsem se rozloučila se zmrzlinou. Ostatním to asi nevadí, ale pro mě rozmixovaný banán (který mimochodem nesnáším) není zmrzlina! Ale pak přišlo nebe na zemi v podobě Créme de la Créme a můj život byl opět kompletní. Oni nejen, že dělají veganské zmrzliny, které NEJSOU sorbety. Ale také dělají veganské crêpes! Není co dodat…

4.  Belze Pub

Na konec chci zmínit naprostou Guilty pleasure. Zde jsem oslavila své narozeniny a bylo to to nejlepší rozhodnutí. Prostě vege burger, domácí hranolky, nachos a smažák. Jednou za rok se to prostě musí!!

Celkem
24
Sdílení

Napsat komentář