Vlasy jsou pro mě opravdu důležité. Jako malá jsem dlouho měla krátké vlasy (na ježka, jako kluk), vůbec mi nechtěly růst. A když pak dorostly do holčičí délky, měla jsem strach, že o ně opět přijdu. Doslova… než jsem šla spát, tak jsem si je držela, aby mi je v noci někdo neustřihl.

Pak vlasy dorostly do půlmetrové délky a já se neustále snažila, aby byly zdravé a bohaté. Bohužel se mi to kvůli věčnému žehlení nedařilo, a tak jsem si je před několika měsíci rozhodla ostříhat. Od té doby o ně pečuji opravdu svědomitě. Proto mě napadlo, že se s vámi podělím o pár produktů a technik co dělám, aby mé vlasy zůstaly vyživené a lesklé.

V první řadě, vlasy si myji ob den. Vím, že mnoho z vás má krásné a čisté vlasy i po půl týdnu, já k nim bohužel nepatřím. Mám vlasy hodně jemné a sypké, proto na ně neustále nějak šmatám a tím se samozřejmě špiní.

Tak dvakrát do týdne aplikuji na vlasy rychlou masku, jen na 5 minut. Nejraději mám keratinové, které používám místo kondicionéru. Dobře se mi osvědčila značka KALLOS. Poměr cena – kvalita je opravdu nepřekonatelná

Co se šamponu týče ráda používám ty od Toni&Guy na poškozené vlasy nebo pro brunetky. Je to takový každodenní šampon. Pokud mám ale mluvit o tom nejlepším, co jsem kdy zkusila, bude to určitě šampon od značky Levandulová. Ten jakoby vlasy dočista detoxikoval. Zůstávají po něm lesklé, hladké a poddajné.

Po umytí vždy aplikuji nějaké sérum nebo olej. Vetřu ho do konečků vlasů a nechám tak 5-10 minut působit. Doporučit můžu třeba Essence Ultime illuminating oil od Schwarzkopf (ve spolupráci s Claudií Schiffer). Krásně voní a moje vlasy ho prostě milují. Dávám si pozor, abych na tento krok nezapomínala, protože si vlasy fénuji a pak i žehlím. Nechci je vysušit nebo snad popálit.

Pokud si vlasy chci nechat kudrnaté (ano, mám od přírody vlnité vlasy), používám sea salt spray (např. od Toni&Guy). Dodá vlasům ležérnost a lépe se s nimi pracuje.

No a v neposlední řadě chci vyzdvihnout nepřekonatelné účinky kokosového oleje. Ten používám tak jednou za
1-2 měsíce (jak si zrovna vzpomenu). Vždy ho rozpustím a vmasíruji do vlasů po celé jejich délce. Nechám působit co nejdéle (klidně i přes noc) a pak umyji běžným způsobem. Je to neuvěřitelná vzpruha pro moje vlasy. Popravdě, kokosový olej používám kde to jen jde. Na obličej místo hydratačního krému, na pusu jako jelení lůj nebo klidně i jako odličovač. Je to všestranný a velmi vyživující produkt.

 

Celkem
14
Sdílení

Napsat komentář