Na sociálních sítích tráví každý z nás pravděpodobně dost času. Postujeme fotky, sdílíme videa a projíždíme Instagram, když se nudíme ve škole. Je to něco tak běžného, že si mnoho z nás neuvědomuje, jak moc nás tato média ovlivňují.

Co je podle mě nejdůležitější si pro začátek uvědomit je, že každá osoba, kterou sledujeme sdílí se svým okolím jen to, co sama uzná za vhodné. Momenty štěstí, úspěchu a krásy. Ne každý má tu odvahu podělit se se světem, když se mu něco nepodaří nebo selže. To my, jako přijímající uživatelé, nevidíme. Sedíme v práci nebo ve škole, jíme koupenou bagetu (protože jsme jednoduše neměli čas udělat si dokonalý meal prep) a koukáme na fotky někoho, kdo zrovna jí tu nejvíc fancy looking smoothie bowl na Hawaji. A v tu chvíli se cítíme špatně. Jak je možné, že on/ona může být na Hawaji a já sedím v Praze a mrznu v -10 stupních na konci března? Proč jsem si jen nevzala k jídlu něco zdravějšího? Proč jsou její vlasy tak zdravé? No a koukněte na tu postavu? To já nikdy mít nebudu…

Přiznejte se, komu alespoň jednou neprobleskne takováto myšlenka hlavou. Někdy to dokážeme přejít, zasmát se tomu a dojíst naší bagetu. Ale jakmile nemáme zrovna dobrý den, necítíme se sami sebou nebo se nám jednoduše nedaří, tyto myšlenky nám můžou doopravdy ublížit. Něco trochu jiného je, když vidíte fotku své sestry nebo kamarádky, jak se opaluje na pláži. Víte, co všechno musela udělat, aby se na tu pláž dostala. Třeba měsíce pracovala přesčas nebo je to její první dovolená za 3 roky. Známe příběhy, které se za fotkami skrývají. To ale u Victoria´s Secret modelky už říct nemůžeme.

Neberte to, jako že je to chyba těch, kteří takové věci na internet dávají. Může to být třeba jejich práce, nebo se chtějí se svým štěstím podělit. Ale je důležité mít na paměti: I oni mají špatné dny! Každý člověk o sobě někdy zapochybuje, někdy se cítí hůř než jindy… a je to naprosto normální. Jen je potřeba držet si od sociálních médií jistý odstup, brát to jako platformu, kde získáváte inspiraci a sdílíte kousky svého života, ale nebrat to jako návod na život. Nikdo nežije tak, jak vypadá jeho Instagram.

„We struggle with insecurity because we compare our behind-the-scenes with everyone else´s highlight reel.“

Steven Furtick

Celkem
13
Sdílení

2 reakce

    1. To ráda slyším 🙂 Člověka to někdy ani nenapadne, že je tak moc ovlivňován svým okolím. Často to bereme spíše jako inspiraci … ale mezi tím je velmi tenká linie

Napsat komentář