Paříž je ohromné město plné krásných míst, které stojí za navštívení. Ale já ráda chodím pěšky, a tak se můj okruh památek radikálně zmenšuje na ty, které jsou od sebe ve vzdálenosti do takových 7 km. Také jsem už v Paříži byla několikrát, a tak se mi už nechce navštěvovat ta stejná místa dokola. Proto jsem se zamyslela nad několika místy, která stojí za vidění, nejsou od sebe nijak daleko a můžete se vyhnout zástupům turistů.

Paris is an enormous city full of beautiful and interesting places worth visiting. But because I love to walk my list of monuments is reduced by about 7 km distance between each of them. Also I have been to Paris many times now so I don´t want to visit the same places over and over again. That is why I came up with a tour around places not so far away from each other and also with not so much tourists as usual.

Les Halles

Tato čtvrť se nachází necelý kilometr od muzea Louvre. Její dominantou je bývalá tržnice, která byla v nedávné době přestavěna na moderní nákupní centrum, které je převážně zabudované do země. Co je na tomto místě kouzelné jsou okolní uličky plné různorodých obchůdků a kaváren, které nabízejí sortiment všeho druhu. Najdete tu autentické japonské obchůdky, designový nábytek i staré antikvariáty, které překypují nostalgií. I když si neplánujete nic zakoupit, je to opravdu příjemné místo na odpolední procházku.

This quarter is about one kilometre away from the Museum Louvre. In its centre there is a former marketplace transformed into a modern shopping centre. What is so magical about this place are its lanes full of varied shops and cafés which offer a range of goods of any types. You can find here Japanese inspired stores, design furniture and nostalgic antiques book shops. Just wandering around is a great way how to spent your afternoon.

Palais Royal / Café Kisuné

I když se toto místo nachází uprostřed rušné ulice, když vstoupíte do komplexu Palais Royal, ocitnete se v tiché části tohoto rušného města. Musíte projít kolem proslulých černobílých mramorových sloupů (kde je velké množství turistů) a vejít do obdélníkové zahrady obehnané ze všech stran pasážemi s obchody. Místo, které nemůžete vynechat, je malá kavárna Café Kitsuné, kterou najdete i v Tokiu. Nabízejí zde mimo klasickou kávu i tradiční matcha latte a výbornou horkou čokoládu. Vše je samozřejmě dostupné i v rostlinných alternativách. Já jsem se procházela po Jardin du Palais-Royal se svojí lískooříškovou čokoládou, pozorovala hráče pétanque a házela drobečky bagety všudypřítomným holubům. Pro mě je toto místo jedním z těch nejvíce relaxačních v Paříži.

Although this place is in the middle of a busy street, when you enter to Palais Royal you´re suddenly like in a different world. You have to go around famous black and white marble pillars to get to the garden. This rectangle shaped yard is surrounded by arcades full of shops. Place, you can´t miss, is a small Café Kitsuné, coffee room originally based in Tokyo. You can find here traditional matcha latté and also delicious hot chocolate. All is possible to prepare from plant based mylks. I was just wandering around Jardin du Palais-Royal with my hazelnut hot chocolate, watching people playing pétanque and throwing baguette crumbs to parisian pigeons. I simply find this place the most relaxing in Paris.

Montmartre

Montmartre je svou atmosférou proslulý, ale já si nemohla pomoct ho sem nezařadit, protože je opravdu ojedinělé. Bohužel si to myslí 99% turistů, proto je velmi důležité vychytat tu správnou dobu, kdy se tam vydat. Mně se osvědčilo tam zavítat mezi 10. a 11. ranní. Skoro žádné obchody neotevírají před 11., a proto vám to dává možnost se jen tak potulovat prázdnými uličkami a čekat, až první creperie otevře své dveře a vy se můžete vrhnout na klasickou francouzskou palačinku. Nenechte se ale zmást představou o rušném nočním životě v této čtvrti. Většina podniků už okolo 7. zavírá.

Montmartre is famous by its unique atmosphere, but I could not help myself not to incorporate it to my list. Unfortunately it is a very popular place in Paris so you have to be there in the right time. The best would be to go there between 10 and 11 AM. Because a lot of shops open at around 11, so you will have some time to see this quarter without so many people. And when the first crêperie opens its door you can be the only one queuing for the best crêpe in Paris. Don´t be fooled by imagine of a hectic night life here, a lot of stores close around 7 PM.

 

Celkem
17
Sdílení

Napsat komentář