Líčení je nedílnou součástí každé velké události a můj maturitní ples jednou z nich určitě je.
I když se osobně moc nemaluji, neznamená to, že mě to nebaví, nebo že toho nejsem schopna. Jen většinou nemám dost času a energie 😀

Na den svého maturitního plesu jsem chtěla zvolit make-up, který podtrhne (dle mého názoru) to, čeho si na svém obličeji cením. A tím jsou rty a oči. Nikdy jsem nebyla fanouškem dokonalého konturování nebo zvýrazňovačů až za uši. Proto je mé líčení prakticky to, co si maluju na obličej každý den. Jen vyšperkované o dobrou rtěnku a pracně vybojovanou linku.

Začala jsem přípravou pleti na tento velký den. Už týden dopředu jsem o pokožku velmi důkladně pečovala různými maskami a mycími pěnami. V den D jsem použila pleťové sérum od Kiel´s, poté novinku od Benefitu moisture prep toning lotion, která nejen, že pleť vyživuje a čistí, ale dodává líčení svěží vzhled. Denní krém také od Kiel´s a na závěr (až se to vše vstřebalo) jsem nanesla bázi pod make-up od Sephora. No a začala jsem tvořit.

Make-up a korektor

Normálně ani make-up nepoužívám. Všechny, co jsem kdy použila, byly moc těžké na moji pleť a nevypadalo to přirozeně. Pár dní před plesem jsem však objevila True match od L´oréal Paris a musím říct, že jsem naprosto unešená. Lehké složení, které se snadno roztírá, barva mi sedne (používám, jak jinak, ten nejsvětlejší odstín) a vydrží opravdu dlouho.

Případné nedostatky a kruhy pod očima jsem zakryla korektorem taktéž od L´oréal, který s True match dokonale sednul. 

Obočí a oční stíny

Na svém obočí si poměrně zakládám, a tak jsem si ho pár dnů před plesem nechala ještě obarvit. No, že by to nějak extra vydrželo to se říct nedá, ale neuškodilo to. Proto jsem barvu a tvar obočí ještě podtrhla gelovou barvou od Essence a dokončila barvou stínu, která jí odpovídala.

Oči byly trochu větší  oříšek. Nechtěla jsem žádné výrazné upatlané stíny, spíše něco matného a jemného s výraznou linkou. Proto jsem jen zvýraznila oční oblouk tmavě šedou barvou s příměsí fialové a do koutků nanesla zvýrazňovač, který jsem následně použila i na své lícní kosti.

Z linek mám vždy velký strach. Jsem perfekcionista, a proto je pro mě těžké přejít fakt, že by linky nemusely být identické. Naštěstí se mi podařilo vytvořit stejné na obou očích, takže jsem byla spokojená. Použila jsem voděodolnou linku od Essence. Vždy postupuji z vnitřku oka ven. Načrtnu si nejprve okrajovou linku a až když jsem spokojená, vybarvím.

Chtěla jsem mít i výrazné řasy a obyčejná řasenka mi nebyla dost dobrá. Zakoupila jsem proto řasy umělé (debutant lash od Benefitu) s tím, že mi je někdo nalepí. K mému štěstí značka Benefit poskytuje i službu nalepení v ceně řas, kterou jsem se vší ochotou využila. Slečna mi je nalepila asi 10 minut před plesem v pobočce na Václaváku, zakryla lepidlo linkou a oboje řasy (mé i umělé) spojila řasenkou od Benefitu.

Rtěnka

Hon na rtěnku byl zahájen již několik týdnů před samotným plesem. Měla jsem jasnou představu. Rudá barva, ne červená, ne fialová. Zdánlivě jednoduchý úkol… k mému překvapení sehnat takto specifickou barvu nebylo nic jednoduchého. Oběhla jsem všechny obchody přes NYX až po Sephora. Nikde nic.

Nakonec mě zachránil MAC se svojí Retro matte liquid lipcolour (Dance with me), která přesně odpovídala mým požadavkům.

Musím říci, že na to, že nejsem profesionál, jsem byla s výsledkem opravdu spokojená 🙂

Celkem
17
Sdílení

Napsat komentář