Naše doba je plná úžasných a nových věcí. Každý má tendenci objevovat a zkoušet něco nového a to je naprosto v pořádku. Myslím si ale, že tyto moderní trendy, které vidíme všude kolem nás, na Instagramu a v časopisech, nám v hlavě dělají jak se patří bordel.

Určitě se vám taky někdy stalo, že jste viděli někoho na Facebooku, jak vášnivě přednáší o naprosto novém stylu života nebo dietě a vy jste si řekli: „To zní báječně! Všichni to milují tak já to zkusím taky“. A třeba jste se trefili a našli jste přesně to, co jste hledali, ale ve většině případů to zkrátka není ono. Je důležité si uvědomit, že to co dělají ostatní není vždy prokazatelně dobré i pro mě. Otázkou tedy zůstává, co si vybrat?

V tomto ohledu nás můžou velmi ranit a znejistit názory ostatních. Každý z nás žije naprosto jiný život. A i když si to třeba nepřipouštíme, často věříme, že to naše je to nejlepší. Takže pokud někdo kolem vás dělá něco  jinak, máme tendenci ho poučovat našimi moudry. Je to naprosto logické. Osoba, která dělá něco jinak než vy, vás může znejistit v tom co děláte (neúmyslně samozřejmě). Začnete se v duchu porovnávat a posuzovat váš styl se stylem toho druhého. Proč on jí tohle, když já tohle jíst „nemůžu“? Jak to, že necvičí tolikrát co já a vypadá takhle? Jak to, že cvičí o tolik víc než já? A tak dále a tak dále. V tu chvíli zaujímáme bojový postoj a snažíme se toho druhého přesvědčit, aby to dělal jako vy. Abyste se vy cítili lépe. Sami z toho asi cítíte, že to není vůči nikomu fér.

Pokud se zařazujete do nějaké skupiny lidí (vegani, vegetariáni, bodybuildeři, paleo, …) tak sice jíte a žijete „stejně“ jako druzí, ale v podstatě vlastně vůbec ne. Opět… každému vyhovuje něco jiného, a tak nemá smysl se dohadovat o kolik víc vegan jste než vaše kamarádka, nebo jestli římský salát je doopravdy zdravý, a jestli by nebylo lepší jíst jen kadeřávek.

Všechny tyto trendy dělají všem v hlavě zmatek a často se tedy ptáme, co sakra teda můžu? Jeden týden jsou vajíčka poslem Božím a druhý týden jste vrah, když je sníte. Někde jste slyšeli, že sůl vás zabije. Tak přestanete solit naprosto vše. Řídíme se názory ostatních a zapomínáme, co je vlastně podstatou všeho toho….

…Abyste se VY cítili co nejlépe!

Jde v první, druhé i ve třetí řadě pouze a jen o vás. Buďte na chvíli sobečtí a zkuste si uvědomit, co vás činí šťastnými a ne to, jestli jste jako ostatní a můžete se někam zařadit. Popravdě pochybuji, že někde na světe existuje skupina lidí, kteří se hlásí k tomu, že si dávají kečup do salátu… no, a já to miluju a nevzdala bych se toho jen proto, že to někomu přijde „nechutné“ (jako vážně, zkuste to jako zálivku v kombinaci s jogurtem… heaven).

Inspirace je dobrá, ale pořád poslouchejte sebe a svoje tělo, protože s ním budete ještě sakra dlouho 🙂

Celkem
16
Sdílení

Napsat komentář