Osobně miluji takové ty dny, kdy jen ráno vstanu a jdu se projít na Jiřího z Poděbrad po trzích, které tam každou sobotu jsou. Ani si nemusím nic koupit, ale ta atmosféra mě vždy úplně dostane. Vůně linoucí se ze všech stran, všudypřítomná droboť a lidé očichávající čerstvě dovezenou zeleninu a ovoce. Je tam pro každého něco.

Proto se i na cestách snažím nalézt podobná místa. Naštěstí Londýn je plný krásných zákoutí, trhů nebo pasáží. Pár jsem jich navštívila a zde je můj výběr.

 1. Southbank Centre Market

Na tohle místo jsme narazily se sestrou čirou náhodou. Celý den jsme chodily po Londýně a už jsme měly neuvěřitelný hlad. No, a jak už se tak stává, když něco „nehledáte“, dostaly jsme se na food market. Southbank Centre je plný všech možných stánků od sushi přes veganské burgery až po indickou kuchyni. Obě jsme si vybraly přesně to, na co jsme měly chuť a ani ceny nebyly nějak šíleně přestřelené.

2. Jubilee Market

Covent Garden je sama o sobě naprosto kouzelná, ale podle mě nejkrásnější část tvoří právě Jubilee Market. Jídlo tu asi také najdete, ale netvoří to hlavní koncept. Tento trh je spíše zaměřen na starožitnosti, knížky nebo umění.

3. Portobello Road Market

Tento trh je opravdu všehochuť uprostřed nádherné čtvrti Notting Hill. Jídlo tam můžete nakoupit od pondělí do středy, starožitnosti, například, hlavně v sobotu. Je to největší trh se starožitnostmi na světe, a tak určitě neváhejte tam zavítat, nakoupit nebo se jen projít.

4. Pop Brixton

V nově vzkvétající čtvrti Brixton se nachází malý komplex (něco ve stylu Manifesto, akorát ne tak fancy), který nabízí příjemné posezení, dobré pití a veselou společnost. Vznikl proto, aby podporoval umělce, začínající projekty nebo cokoliv, co se jim zrovna líbí. Pořádají se zde různé výstavy a workshopy.

 

5. Brixton Village

Jen pár kroků od Pop Brixtonu se nachází síť pasáží (Brixton Village), kde je opět směsice obchůdků všeho druhu. Hlavně se zde zaměřují na africkou kulturu, ale najdete tu samozřejmě i evropské obchody.

Celkem
5
Sdílení

Napsat komentář